"

سرویس مگ

رسانه دانش خودرو

امروز : یکشنبه 28 شهریور 1400


سرویس مگ - رسانه دانش خودرو

بازگشت به بلاگ

معایب تعویض رینگ و لاستیک غیر استاندارد


معایب تعویض رینگ و لاستیک غیر استاندارد


 

بعضی افراد آنچه برایشان در درجه اول اهمیت دارد زیباییست و نه ایمنی آنها سعی میکنند رینگ ها کمی بزرگ تر لاستیک هایی پهن تر و با دیواره کوتاه انتخاب کنند و صد البته رینگ هایی انتخاب میکنند که به سلیقه خودشان زیباتر از بقیه باشد عده ای فکر میکنند برای خرج نشدن از استاندارد خودرو نباید سایز رینگ را تغییر داد و فقط لاستیک را عوض میکنند و یا از رینگی با قطر مشابه استفاده میکنند .

در موارد ذکر شده با افزایش تنها یک سایز به چرخ و یاحتی با خرید رینگی با سایز مشابه اما غیر استاندارد با رینگ اصلی نیز مشکلاتی بوجود خواهد آورد و دلیل آن رعایت نشدن        در رینگ است.

یکی از مهمترین شاخص ها در هنگام تعویض رینگ و لاستیک ثابت نگه داشتن قطر مجموعه رینگ و لاستیک در میزان استاندارد کارخانه است.

چرا که تغییر قطر کلی چرخ باعث ایجاد خطا در کیلومتر شمار و اخلال در نحوه تعویض دنده ها (خصوصا در خودرو های اتوماتیک ) می شود و در خودرو های مجهز به     نیز در کار    اخلال بوجود میاورد و میتوان گفت تنها مزیت در هنگام بزرگ شدن چرخ افزایش شتاب خودرو در حد ناچیزی است.

برای کمک به ثابت نگه داشتن قطر چرخ در هنگام تعویض رینگ و لاستیک راهنمایی به نام     در نظر گرفته شده است که هر کدام نشانه افزایش 1 اینچ به قطر رینگ می باشد.

بدیهی است که با بزرگ کردن لاستیک و رینگ با مشکلات ترمز گیری نیز مواجه خواهید شد و مصرف سوخت بالا خواهد رفت.

در صورت تغییر سایز رینگ حتما باید برنامه کامپیوتر تغییر داده شود و سیستم های ترمز تقویت گردند . اگر قصد هزینه کردن بر روی تقویت سیستم ترمز وسیستم     را ندارید زینگ فابریک خودرو را عوض نکنید .

  تعریف حرف روی لاستیک

حرف  مخففونشان دهنده سواری بودن خودرو است 3 عدد بعدی معرف پهنای لاستیک لاستیک به میلی متر است

2 رقم بعد از آن نسبت ظاهری میباشد و نشان دهنده ی نسبت ارتفاع لاستیک به پهنای آن است.

به عبارت دیگر مشخص میکند که ارتفاع لاستیک چند درصد از پهنای آن است.

حرف   نشان دهنده ی رادیال بودن لاستیک و مثال عدد 15 قطر رینگ را نشان میدهد عدد 95 نشان دهنده میزان بار قابل تحمل برای هر لاستیک میباشد . حرف   نشان دهنده حداکثر سرعت مجاز برای لاستیک است.

میزان بار، سرعت مجاز وپهنای رینگ برای هر خودرو بر روی برچسب کناری داخل درب خودرو نوشته شده است.


چاله سرویس لاستیک - 4465 بار
لینک کوتاه : csrv.ir/b/1095
بازگشت به بلاگ