"

سرویس مگ

رسانه دانش خودرو

امروز : یکشنبه 28 شهریور 1400


سرویس مگ - رسانه دانش خودرو

بازگشت به بلاگ

چند توصیه مهم در مورد لاستیک خودرو


چند توصیه مهم در مورد لاستیک خودرو1. حتما از لاستیک استاندارد استفاده کنید.

2. در هنگام انتخاب و تهیه لاستیک به نوع خودرو ، سرعت ، شرایط رانندگی ، سطح جاده ، شرایط محیط و فصل توجه کنید.

3. باد لاستیک ها هر دو هفته یک بار کنترل شود.

4. بازدید های دوره ای لاستیک های خودرو به منظور ماندگاری بیشتر، ایمنی بالاتر،راندمان بهتر و مصرف سوخت کمتر امری حیاتی است.

5. بهتر است تمام لاستیک های خودرو از یک نوع باشند، مسخصات یکسانی داشته باشند و در صورت استفاده از لاستیک های تیوب دار بهتر است تیوب داخل لاستیک نیز در صورت تعویض لاستیک عوض شود.

6. هیچ گاه لاستیک های رادیال و بایاس پلای را هم زمان بر روی یک خودرو استفاده نکنید.

7. از بالانس چرخ ها هرگز غافل نشوید.

8. در هنگام کنترل فشار باد، لاستیک ها بایستی سرد باشند و در حالتی که لا ستیک ها گرم میباشند از خالی کردن باد اضافی بپرهیزید.

9. هر 10000 کیلومتر لاستیک های بایاس پلای به صورت ضربدری و لاستیک های رادیال به دلیل جهت دار بودن به صورت طولی جابه جا شوند.

10. هیچ گاه از لاستیک های تعمیر شده و یا معیوب استفاده نکنید.

11. یک باور اشتباه وجود دارد و آن این است که لاستیک های نو در اکسل جلوی خودرو نصب میکنند تا با توجا به وزن بیشتر در اکسل جلو وکنترل بهتر فرمان ، ایمنی خودرو بیشتر شود، در صورتی که به دلیل کمی وزن خودرو ها در اکسل عقب، باید چسبندگی خودرو به سطح جاده را با لاستیک های  سالم تر و با آج بیشتر جبران کرد و از انحراف خودرو در پیچ های تند جلوگیری کرد.

12. در صورت تجهیز خودرو به سیستم ضد قفل یا سیستم ضد لغزش هیچ گاه سایز رینگ و لاستیک را بدون اصلاح وضعیت سیستم کامپیوتر خودرو تعویض نکنید. چون سیستم های مذکور قابلیت های خود را از دست خواهند داد.

13. عمر مفید لاستیک حداکثر 5 سال میباشد حتی اگر خودرو شما کم کار هست سر 5 سال اقدام به تعویض کنید.

14. نتیجه استفاده از لاستیک های غیر استاندارد خودرو وارد شدن آسیب جدی به سیستم تعلیق و دستگاه انتقال قدرت خودرو خواهد بود.

15. فشار باد زیاد و فشار باد کم هر دو باعث آسیب رساندن به لاستیک ها میشوند . پایین بودن فشار باد در هنگام رانندگی باعث اصطکاک بیشتر و در نتیجه تولید حرارت بیش از حد در لاستیک میشود و عمر لاستیک را به شدت کاهش میدهد . اگر لاستیک از هر دو طرف خودره میشود ولی دز بخش میانی سالم بماند نشانه کم بودن فشار باد لاستیک در طول رانندگی است و اگر فقط در وسط ساییده شود نشانه زیاد بودن فشار باد لاستیک است.

  

چاله سرویس لاستیک - 2683 بار
لینک کوتاه : csrv.ir/b/1088
بازگشت به بلاگ