"

سرویس مگ

رسانه دانش خودرو

امروز : جمعه 26 شهریور 1400


سرویس مگ - رسانه دانش خودرو


چرا لایه چربی و کثیفی بر روی شیشه خودرو تشکیل می شود؟


چرا لایه چربی و کثیفی بر روی شیشه خودرو تشکیل می شود؟


یکی از شایع ترین علل ایجاد چربی و آلودگی، استفاده از کولر در فصول گرم می باشد. به خاطر تشدید شدن عمل تعرق چربی ها و املاح معدنی بیشتری از بدن خارج می شود و سرد کردن هوای داخل خودرو باعث می شود چربی ها بیشتر به شیشه ها جذب شوند.

عوال اصلی ایجاد چربی و کثیفی:

آلودگی ها و مواد دیگری که در هوا وجود دارد( دود خودروهای دیزلی به همراه خود مقدار زیادی مولکول های چربی دارند)

استفاده از دستمال های نه چندان تمیز برای پاک کردن شیشه ها ، براق کننده های داشبورد و لوازم داخل خودرو ، واکس ها و لوسیون های مخصوص روکش صندلی های چرمی از دیگر عوامل ایجاد آلودگی بر شیشه است.


راهکارهای جلوگیری از ایجاد لایه های چربی و آلودگی بر روی شیشه خودرو:

برای تنفس و تعرق راه حلی وجود ندارد. اما می توان در فصول گرم که تعرق زیاد تر است ، به محض ورود به خودرو از کولر استفاده نکنیم و شیشه ها را پایین بدهیم تا به مرور رطوبت بدن کم شده و تنفس آرام تر شود.

در زمان آلودگی هوا و زمانی که پشت خودروهای سنگین قرار می گیرید شیشه ها را بالا دهید و دریچه تهویه هوا را ببندید.

بهتر است برای شیشه ها از دستمال جداگانه ای استفاده کنیم و اگر شیشه ها خیلی کثیف هستند به یک روش دیگر و یا دستمال دیگر شیشه ها را تمیزتر کنیم بعد با پارچه یا روزنامه ای تمیز شیشه ها را پاک کنیم. ( دستمال های میکروفایبر و کاغذ ها قدرت جذب چربی های بیشتری نسبت به دستمال های عادی دارند). زمانی که از لوسیون ها و واکس ها  برای براق کردن لوازم داخلی خودرو استفاده می کنید بهتر است بگذارید درب ها برای مدتی باز باشند و یا شیشه ها برای چند دقیقه باز بمانند.

چاله سرویس سوالات رایج - 3500 بار
لینک کوتاه : csrv.ir/b/1057