"

سرویس مگ

رسانه دانش خودرو

امروز : دوشنبه 04 مهر 1401


سرویس مگ - رسانه دانش خودرو


۱۰ ویژگی رانندگان با شخصیت


۱۰ ویژگی رانندگان با شخصیتشخصیت هر فرد در تمامی ابعاد زندگی نمود پیدا می‌کند، افراد با شخصیت نه تنها در محیط خانه و محل‌کار دارای شرافت و بزرگی هستند، بلکه در پشت فرمان هم متمایز هستند. در ادامه با ما همراه باشید و با ۱۰ ویژگی آنها آشنا شوید.


🔴۱. راهنما می‌زنند


آن قدر این کار را تکرار کرده‌اند، که دیگر تبدیل به عادت شده. آنها علاوه بر تغییر مسیر، برای تغییر لاین هم از راهنما استفاده ‌می‌کنند و هیچ‌وقت فورا تغییر مسیر نمی‌دهند.


🔴۲. بوق نمی‌زنند


از بوق برای حال و احوال پرسی و ابراز عصبانیت استفاده نمی‌کنند، از این وسیله فقط در شرایط اضطراری، جهت آگاه‌ سازی رانندگان و عابرین بهره می‌برند. (تنها دلیلی که بوق ساخته شد).


🔴۳. وسایل ضروری دارند


وسایل ایمنی و ضروری را همیشه در خودرویشان همراه دارند. از جک و لاستیک زاپاس و کپسول آتش‌نشانی گرفته تا مواد خوراکی.


🔴۴. فاصله‌ می‌گیرند


با اینکه دست فرمان خوبی دارند، ولی با احتیاط رانندگی می‌کنند. آنها فاصله‌ی مجاز با خودروی جلویی را رعایت می‌کنند و برایشان اهمیتی ندارد که بقیه در مورد دست فرمانش چه فکری می‌کنند.


🔴۵. حق تقدم را رعایت می‌کنند


کامل می‌ایستند تا عابرین پیاده عبور کنند. وقتی چراغ قرمز می‌شود با فاصله از خط‌کشی عابر‌پیاده توقف می‌کنند. آنها برای سایر رانندگان احترام قائل می‌شوند.


🔴۶. غیرمجاز نمی‌رانند


می‌دانند رعایت سرعت مجاز باعث آسایش خودشان می‌شود. با خیال راحت و بی‌دغدغه می‌رانند و از لایی کشیدن در خیابان‌ها متنفرند.


🔴۷. نور بالا نمی‌زنند


عادت استفاده از نور بالا را کشته‌اند. از نوربالا فقط برای آگاه‌سازی و در جاده‌های تاریک (با رعایت فاصله‌ طولی خودروی مقابل) استفاده می‌کنند. از پرژکتورهای عقب و جلو فقط در شرایط مه گرفتگی بهره می‌برند.


🔴۸. عاشق تمیزی هستند


همان‌طور که به سر و وضع خودشان می‌رساند، به خودرویشان هم اهمیت می‌دهند. قسمت‌های فنی را به صورت دوره‌ای، بررسی و سرویس می‌کنند و ماشینشان همیشه برق می‌زند! هیچ زباله‌ای به فضای شهر و جاده پرتاب نمی‌کنند، چون محیط‌زیست را دوست دارند.


🔴۹. منظم هستند


از قبل برای مسیرشان برنامه‌ریزی می‌کنند و اگر در ترافیک قرار بگیرند دستپاچه نمی‌شوند. با باک خالی نمی‌رانند و هیچ زمانی با دبه‌ی خالی در کنار جاده نمی‌مانند!


🔴۱۰. مسئولیت پذیر هستند


اگر جریمه شوند، خطای خودشان را می‌پذیرند و با پلیس وارد چانی زنی نمی‌شوند. آنها متعهد هستند تا رفتارهای نادرست خود را شناسایی کنند و هرگز انجام ندهند.


چاله سرویس اخبار - 6770 بار
لینک کوتاه : csrv.ir/b/1143