"

سرویس مگ

رسانه دانش خودرو

امروز : سه شنبه 08 مهر 1399


سرویس مگ - رسانه دانش خودرو


🔰رانندگی به سبک ایرانی: چرا ما ایرانی‌ها در پشت فرمان عجول هستیم


🔰رانندگی به سبک ایرانی: چرا ما ایرانی‌ها در پشت فرمان عجول هستیمحداقل نیمی از رانندگان ایرانی وقتی پشت رول قرار می‌گیرند، شتاب‌زده عمل می‌کنند. چندی پیش به این موضوع فکر می‌کردم که چاشنی عجله در رانندگی ما از کجا سرچشمه می‌گیرد؟! با ما همراه باشید، مواردی را که به خاطرم دارم لیست کرده ام.


🔴ذهنیت کودکی


هر چند این روزها قوانین رانندگی هر روز سختگیرانه‌تر اعمال می‌شوند ولی در گذشته این‌چنین نبوده است.

🔴بنزین ارزان‌قیمت


رانندگی پرشتاب، کاهش و افزایشِ سرعت، باعثِ افزایش مصرف بنزین و استهلاک می‌شود ، جایی که نسبت درآمد جامعه به قیمت بنزین در ایران عدد پایین تری نسبت به بقیه کشورهاست، تنها دلیلِ این‌کار میتواند ذهنیت بنزین ارزان قیمت در گذشته باشد!

🔴عدم مسئولیت‌پذیری


اکثر ما یاد گرفته‌ایم که تا آخرین لحظه وقتِ خود را به انجام کارهای بیهوده بگذرانیم و در کمترین زمان ممکن انتظار داریم که به مقصد برسیم، بنابراین وجود ترافیک و راه بندانِ ناخواسته ما را به انجام حرکات ژانگولر وادار خواهد کرد!

🔴کمبود اعتماد به نفس


تمامی ضعف ها و کاستی ها در روابط اجتماعی‌امان را پشت فرمان بر روی ماشین‌های دیگر خالی میکنیم!

🔴آدرنالین


عدم وجودِ پیست مناسب و شرایط سخت و دست پا گیر برای گرفتن مجوز ورود به این مکان‌ها باعث می‌شود که آدرنالینِ جوان‌ها در معابر عمومی تخلیه شود!

🔴خودبرتربینی


تمامی افراد حق دارند که خودرو تهیه کنند و با آن‌ها به عبور و مرور بپردازند، بدانید وجود ماشین‌های زیادی که درگیر ترافیک شده‌اند باعث خوردن حق شما نمی شود و نیازی به انتقام‌گیری نیست!

🔴موزیک


موزیک های زیادی هستند که می‌توانند به شما حس راننده فرمول یک را القاء کنند!

🔴تصادف


همیشه فکر می کنیم که تصادف برای ما نیست و فقط گریبان‌گیر بقیه خلق‌الله می‌شود!

🔴راه حل چیست؟


کمی زودتر بزنید بیرون، راجع به ساعت‌های ترافیکی بیشتر تحقیق کنید و مسیر بهتر را انتخاب کنید و هم‌چنین برای مواقعی که در ترافیک گیر کردید، سیستم صوتی را با فایل‌هایِ صوتی آموزشی یا موزیک‌های آرام گوش کنید! اگر سروصدای بیرون کلافه‌تان کرده، بدانید که راه فراری ندارید و مشکل با گازدادن حل نمی‌شود. ریلکس باشید و شیشه را بالا بکشید! تهویه مطبوع را برای این وقت‌ها ساخته‌اند.


چاله سرویس اخبار - 2204 بار
لینک کوتاه : csrv.ir/b/1068